29.8.13 10 σχόλια
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiyaa1svXucwWxNNcyw-LZxFaPeJtCLQ9_yEXgg0qDS7zXJSKtJnSfxkbGfrPI-dcP54V6udEtDTG78GUrzEgRdA4rVMKaytJ5IHtdA5P_-J2aPZLo88bUOlhdHWd9kc8XivbhDTm15Mhs7/s640/little_girl_asleep99419842-621x351.jpg)
Ενδεχομένως σας μπούχτησα με τους χαριτωμένους/ αστείους διαλόγους που κατά καιρούς έχω με την κόρη μου (αυτή είναι η 4η κατά σειρά ανάρτηση με δεκα-λόγους της Δάειρας) αλλά τι να κάνω που θέλω να καταγράφω όσα περισσότερα μπορώ και να τα μοιράζομαι μαζί σας...Και μέχρι να
26.8.13 2 σχόλια
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgHli0TE5XjH1Assu_tCGFzqmsfILSOG73GkwU0ygxTvAm61fv8SGuBxDiNyeSXfXwlsnJMNYi7XOGNRnoYKJ0g9S83at6tgEASTMDdtfHbvfLqfQrB2hmKPv3SGFl1Z3SZEIcPVOei4ZHP/s640/colorful_piano_keyboard.jpg)
Οι χαριτωμένοι διάλογοι με την κόρη μου συνεχίζονται. Ενίοτε γίνονται και μονόλογοι.
Και η μαμά καταγράφει καταγράφει καταγράφει. Είναι η τρίτη κατά σειρά ανάρτηση που ανεβάζω με διαλόγους με την Δάειρα, αλλά τι να κάνω που το φετινό καλοκαίρι η μικρή σολάρει κανονικά...
22.8.13 10 σχόλια
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi5B4awkqrZH3wfdGAk7Ai0938JDuhP_p41_tNYW3xePzkOqwFTd6JWGFDCDZJR67jl0iV9PRKx8vdJ2qBxrm3u2sgHiEtALVYTiX1Tq0XmDc6Wb74J8z9UMRtGC_4EBkAINDn6_EPOP6eg/s640/colorful_paints_with_brush.jpg)
Από τις πιο αγαπημένες μου στήλες στο blog είναι ο 'Δεκά-λογος της Δάειρας' και αυτό γιατί μου δίνεται η ευκαιρία να καταγράφω τις περισσότερες χαριτωμένες στιχομυθίες που έχω με την κόρη μου, τώρα που ανακαλύπτει τη γλώσσα και τον κόσμο. Στιχομυθίες που ζωγραφίζουν με πολύχρωμες
20.8.13 19 σχόλια
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhjtzaLx8cB0Y0IG1o9OLc9Lhzw0obB8u9PhpwIOuzhFHiqYlLVnqcT5_PQ9VA9tGDf9bBx_hWEQtAzhsapINRyTSTEpD5G6TbUMd1Z17CFubEmPWczafcXpEmnjxSsfOG-qSjm08ATYGhm/s640/5084_73d6590e225d6d434a2d005eebf373fb_2.jpg)
Επιστρέψαμε από τις διακοπές, μετά από 3 εβδομάδες πλήρους αποτοξίνωσης από TV και internet (εντάξει, "έκλεβα" 5 λεπτά την ημέρα στο φατσοβιβλίο, αλλά τι είναι 5 λεπτά στα 1.440 που έχει το 24ωρο;) . Μια φορά όμως - να πω και την αμαρτία μου - η μπλογκόσφαιρα με έχασε από την
Εγγραφή σε:
Αναρτήσεις
(
Atom
)
Your most lovable posts
![Your most lovable posts](http://1.bp.blogspot.com/-3vrY42JEv5w/VwzvWlOEWWI/AAAAAAAASoI/kzBka3oSv4oXs51JSvgHNzxA11MvhNKAwCK4B/s680-r/yourmostlovableposts.png)